Як з'явилася порода
Порода кроликів Білий Велетень виведена в Бельгії на початку минулого сторіччя. Серед кроликів-велетнів породи Фландр відбирали виключно тварин-альбіносів, мають хутро білого кольору. Подібна селекційна робота проводилася і в Німеччині.
У СРСР білі велетні потрапили в другій половині двадцятих років. Але оскільки клімат в нашій країні небагато відрізнявся від місця виведення породи, то кролики мерзли і гинули. Радянським селекціонерам довелося проробити додаткову роботу з адаптації білих кроликів велетнів. Схрещування їх з кроликами породи шиншила і Сірий Велетень принесло позитивний ефект. У результаті ми маємо сучасну різновид породи Білий Велетень, відмінно пристосовану до проживання в середній смузі.
Опис
Відрізнити кролів породи Білий Велетень від інших представників кролячого сімейства не складно. Тварини цієї породи завжди є альбіносами. Хутро має біле забарвлення без домішок інших відтінків - на кролі неможливо знайти ні жодної плямочки. Очі, як і у всіх альбіносів, світяться червоним кольором. Це кровоносні судини проступають крізь райдужну оболонку ока, що не має своєї власної забарвлення.
Кролик Білий Велетень може похвалитися міцним, в міру подовженим тілом, широкої прямою спиною, розвиненою грудьми і округлим крупом. У кролиць іноді спостерігається зростання подгрудка, помилково прийнятого деякими заводчиками за друге підборіддя. Голова самця кілька гладші, ніж у самок. Лапи кролів прямі і довгі мають широку розстановку.
Особлива гордість породи Білий Велетень - густий білосніжне хутро. Згідно з проведеним дослідженням, на 1 квадратний сантиметр огузка припадає понад 20 000 шерстинок. Співвідношення остьового і пухових волосся у цих кроликів 1:23 ..
Характеристики породи
Породу відносять до м'ясо-шкурної різновиди кроликів. Хутро ніжною білого забарвлення високо цінується серед виробників хутряних виробів. Погодьтеся, мало яка модниця відмовиться від наявності в гардеробі білосніжною хутряний жилетки або шубки. А застосування сучасних технологій фарбування шкурок тільки підсилює популярність цих хутряних виробів. Шикарна шерстка у тварини відрощувати не на шкоду м'ясного напряму розвитку. Доросла особина до десятимісячного віку досягає 5-6 кілограм
Тулуб: | |
---|---|
- довжина, см | 60 |
- обхват грудей, см | 37-40 |
Вуха, см | 16 |
Шерсть | густа і щільна |
Вага, кг | 3,5 – 6 |
Приплід кількість | 7-9 |
Утриманння
Породистий білий кролик-велетень просто фізично не може жити в тісній маленькій клітці. Мабуть, це можна вважати невеликим мінусом даної породи. У іншому умови утримання цих тварин нічим не відрізняються від одноплемінників. Клітини необхідно розташовувати на добре освітлених ділянках, подалі від протягів. Але і тримати кроликів на відкритому сонці теж не можна - в яскраві сонячні дні у них повинна бути можливість посидіти в холодку в тіні.
Маточники для утримання кроленят (35 * 60 * 30 см) розташовують поперек клітини впритул до однієї з бічних стінок. Зверху для зручного огляду потомства обладнають відкидну дах. Щоб захистити кроленят від загибелі необхідно поставити захист від щурів. Найпростішою захистом є закриття щілин у підлозі клітки металевими пластинами. Капкани потрібно встановлювати обережно, щоб в них не потрапили самі кролики.
Годівниці для кроликів встановлюють в клітинах на висоту найменших її мешканців. Але бажано залишати простір між підлогою і годівницею, щоб не спокушати кроликів використовувати останню в якості лежанки.
Вимоги до живлення у кроликів породи Білий Велетень також нічим не відрізняються від інших порід. Влітку це зелень і концентрати, взимку траву замінюють сіном. У будь-який сезон тваринам пропонують гілки або пагони дерев. Важливо пам'ятати про перелік рослин, годування якими може завдати шкоди кроликам.
А щоб хутро Білого Велетня завжди залишався невинно білим і шовковистим, прибирання кліток повинна проводитися з особливою ретельністю.
Особливості розведення
Ще одною гідністю породи є прекрасні материнські якості кролиць. Випадки, коли мати завдає шкоди своїм дитинчатам, дуже рідкісні. Плодючість Білих Велетнів також заслуговує похвали - 7-9 кроленят за окріл, в окремих особин до 14 кроленят.
Самка Білого Велетня чудово справляється із завданням вигодовування своїх дитинчат. При повноцінному годівлі молока їй вистачає, щоб прогодувати весь послід до 8-9 тижнів. Це забезпечує молодняку відмінний імунітет і гідні надбавки у вазі. До моменту відлучення від матері кроленята встигають набрати півтора-два кілограми живої ваги.
До розведенню зазвичай допускаються тільки чистопородних тварин. Але рідкісне спрарювання з кращими представниками інших порід може поліпшити окремі якості Білих Велетнів.
Серед кролів породи Білий Велетень можуть періодично з'являтися особини з пухом замість хутра. Це нетипово для породи і пускати в спарювання таких представників не рекомендують.
Білий Велетень досить популярна порода серед фермерів-кролівників. Висока рентабельність розведення кроликів цієї породи досягається, за рахунок подвійного напрямку вирощування - красивою шкурки і цінного м'яса.
Немає коментарів
Дописати коментар