Особлива будова вух робить його менш чутливим до зовнішніх звуків, тому кролик баран володіє більш спокійною миролюбною вдачею і менше лякається сторонніх звуків і шерехів. Кролик породи баран хоч і вважається декоративним домашнім улюбленцем, але за своїми розмірами належить до м'ясного напрямку розведення. Висловухий кролик будь-якої породи володіє густою, щільною і м'якою шерсткою.
Історія розведення
Висячі вуха у кроликів спочатку носили характер мутації, поки англійським селекціонерам не прийшло в голову закріпити цей ознака у тварин, вивівши окрему породу.
Англійська висловухий баран може похвалитися найдовшими вухами - більше півметра. Англійська баран одна з найстаріших порід домашніх вухатих. Але зараз кроликів цієї породи складно зустріти в господарствах, оскільки тварини дуже товариські і без достатньої уваги дуже нервують і дичавіють.
Наприкінці 19 століття французькі кролівники схрестили висловухого кролика з кроликом-гігантом. Так з'явився кролик Французький баран, що відрізняється хорошими показниками приросту і густий красивою шерстю. На цьому селекційна робота не зупинилася.
Порода вирушила удосконалюватися в Німеччину. У цій країні виведено відразу два різновиди висловухих кроликів - Німецький баран і Мейсенський баран. Остання порода, що вийшла, від спарювання Англійських баранів з Французькими, налічує зовсім мало особин і охороняється німецькими властями. Вітчизняні кролівники займаються його розведенням трохи більше двох десятків років. Популярність порода придбала за хороші показники виходу продукції, витривалість і адаптованість до різних кліматичних умов.
Умови утримання та розведення
Кролик висловухий баран може жити тільки в просторій клітці, щоб не наступати на власні вуха. Фізичні особливості породи вимагають частого вигулу тварин. Великі розміри часто стають причиною хвороб лапок - пододерматиту, тому тримати таких кроликів в клітинах з ніздрюватими і навіть рейковим підлогою небезпечно. Кролик баран дуже теплолюбива створення. Взимку його житло вимагає додаткового утеплення.
Вимоги до годівлі "баранів" стандартні. Влітку в хід йдуть трава і концентрати, взимку траву замінює заготовлене сіно. Не забуваємо і про вітамінно-мінеральні добавки і соковиті корми - силос і різноманітні овочі. Свіжа відстояна вода повинна бути доступна кроликам в будь-який час доби.
Висячі вуха кролика-барана - це одночасно його унікальність і проблема для господарів. Догляду за вухами цих створінь слід приділяти підвищену увагу.У розведення, представників «баранячої» породи кролів, не рекомендують запускати раніше півроку. Схрещування з тваринами іншої породи призводить до згасання основного відмітної ознаки - висячих вух. У кроликів, що з'явилися від такого спарювання, вуха будуть знаходитися в середньому стані "вертольота" - і не висять, і не варті.
Великі розміри дорослих особин призводять до того, що тварини неохоче йдуть в спарювання. І чим більше кролики набирають вагу, тим важче домогтися від них продовження роду.
Немає коментарів
Дописати коментар