4 лютого 2016 р.

Кролики породи Сірий Велетень: опис породи,утримання,розведення

Коли люди уявляю собі кролика, на думку швидше приходить, маленьке пухнасте створіння, яке можна потримати в руках, не напружуючи спину. В... thumbnail 1 summary
Коли люди уявляю собі кролика, на думку швидше приходить, маленьке пухнасте створіння, яке можна потримати в руках, не напружуючи спину. Виявляється,вони є досить різними за розмірами, деякі з них вас можуть навіть здивувати. Наприклад, кролики породи Сірий Велетень.

Історія виникнення породи
В результаті тривалої і ретельної селекції кролик Сірий Велетень, як нова порода, був офіційно зареєстрований в 1952 році. Роботи по виведенню цієї породи гігантів починалися в СРСР ще в 1927р. на Україні в Полтавській області.
Базою відтворювального схрещування стали бельгійської Фландрії, завезені в господарства Радянського Союзу в кінці 20-х років минулого століття. Великі зарубіжні особини схрещувалися з місцевими безпородними кроликами для отримання стійкості до місцевого клімату і кормів.Як результат у Сірого Велетня в описі породи значиться, що він добре адаптований до природних умов, стійкий до хвороб і майже не страждає від пододерматиту.

Основні зовнішні ознаки і параметри породи
Кролики Сірий Велетень відносяться до м'ясо-шкурових нормально вовняних породам. Відрізняються натуральним сіро-заячим забарвленням (агуті) з відтінками сірого від рудого до чорного. Кролики агути мають на лапах білі «шкарпетки» і черевце білого кольору.
Забарвлення неоднорідне. Волоски пуху - рівномірно блакитні. Шерсть - не самий щільний, середньої довжини. Співвідношення остьового і пухових волосин 1:16, загущення нерівномірне. Зате промисловий вихід шкурок відрізняється великою площею.
Будова тулуба близька до лептосомноготипу: подовжений корпус, широка грудна клітка, часто присутня підгруддя. Голова подовжена, велика, вуха V-подібного розташування, прямі, м'ясисті з трохи закругленими кінчиками.
Обхват грудей за лопатками може доходити від 35-ти до 40 см. Спина широка, кінцівки прямі довгі. Довжина тулуба коливається від 55-ти до 66 см. Круп відрізняється шириною і округлістю.

Порода кроликів Сірий Велетень - це завжди хороший вагу: 4,1 - 7 кілограмів. Середня маса тіла дорослої особини - 5 кг (самки), 6 кг (самці). М'ясо славиться відмінними дієтичними властивостями, хоча по виходу кілька поступається порід м'ясного напрямку.

Умови утримання і догляду
Будучи добре адаптованим до місцевих умов, кролик Сірий Велетень не вимагає особливого змісту або сильно утеплених клітин. Нормальні добротні просторі клітки, орієнтовані на сонці, але не під прямі сонячні промені, відсутність протягів, чистота - головні вимоги для цих пухнастих сірих красенів.

Збоку клітини добре припасувати маточник з розмірами 30 * 60 * 35 сантиметрів. Обов'язкова наявність кришки зверху. Вона дозволить оглядати гніздо і потомство. Пол в клітинах рекомендовано оббивати жерстю, щоб захиститися від щурів. Обов'язкова присутність годівниць і поїлок.

Не слід забувати і про гігієну змісту. Сірий Велетень постійно потребує чистої питної води, вичищених і оброблених клітинах. Найпростіші способи обробки клітин: випал за допомогою паяльної лампи, обробка свежогашеним вапном, розчином хлорки з концентрацією 10%. Особливо ретельна обробка необхідна перед розміщенням нових особин, окролом або у випадках інфекційних захворювань.

Умови годівлі та розведення

Кролику Сірому Велетню спеціальні умови розведення не потрібні. Порода відрізняється невибагливістю до кормів, хорошою плодючістю, здатності до виживання, молочністю. Для отримання якісного приплоду, м'яса і шкурок тварин потрібні свіжі збалансовані корми, а додавання протеїнів прискорить зростання і збільшення ваги з забійним виходом до 57%.

При складанні раціону слід враховувати, що перегодовування або недокорм не припустимі. Надіявся або ожиріння роблять самок байдужими до парування. Обсяг їжі завжди повинен бути достатнім, годування при цьому - частими. Якщо кролики не будуть мати можливості регулярного і достатнього харчування, у них може розладнатися травлення.

Раціон повинен бути різноманітним, з мінеральними добавками, корми тільки якісні. До сухим кормів обов'язково додавання води. Бажано дотримуватися певного режиму в подачі їжі.
Соковиті корми необхідно заважати з сіном. Овочі повинні бути чистими, свіжими (без гнилі і землі). Зерно давати краще в роздробленому вигляді.
Зміна весняного і осіннього раціону проводиться поступово, з введенням нового корму. На перехідний період потрібно не менше 5-7 днів.
Порода кроликів Сірий Велетень, хоча і не особливо скоростигла, але плідна, середня чисельність посліду - 8 особин.
Відомі випадки народження 9-11 кроленят. Самки - дбайливі матусі, сумлінно годують приплід, чи не затоптують, піклуються про потомство.
Молодняк росте швидко, відгодовується добре. Середня маса новонародженого - 80 грамів. На другому мiсяцi життя вага приблизно подвоюється, на 3-му доходить до 2 кг.


Великі сірі красені-кролики - популярна і поширена порода завдяки всім перерахованим вище якостям. Особливо цінуються м'ясо і шкурки. Сучасні кордони поширення кроликів породи Сірий Велетень доходять до України, Молдови, Прибалтики та центральній частині Росії з тенденцією подальшого просування на північ.


Немає коментарів

Дописати коментар