Позитивні моменти утримання в клітках:
- Витрата кормів мінімальний. Легше домогтися нормованої годівлі, коли тварина отримує всі необхідні корми та мінеральні речовини, але при цьому не переїдає;
- Розведення кролів в клітках відбувається чітко за планом. Не відбувається безконтрольного спарювання. А значить можна займатися племінною роботою та вдосконалювати необхідні якості кролів
- Менше ймовірність загибелі всього стада при інфекційних захворюваннях. Хвора тварина при вмісті в клітках можна своєчасно ізолювати від інших і постаратися не допустити захворювання всього поголів'я;
- Не потрібно витрачати зайвого часу на вилов тварин. Це особливо актуально при вакцинації;
- М'ясо кролика, якого тримали в клітці, більш ніжне і м'яке, має світло-рожевий оттенок.Такое м'ясо користується великим попитом на ринку, його охочіше беруть в кафе і ресторани.
- В обмеженому просторі кролики швидше набирають вагу, оскільки мало рухаються. Відгодівлю тварин на забій займе менше часу, продукцію можна отримати швидше;
- Можливість роздільного тримання самців знижує ймовірність виникнення бійок. Ризик псування шкурки кролика в індивідуальній клітці мінімальний.
Необхідні умови утримання кролів в клітці
Вибираючи ділянку для розміщення клітки, слід звернути увагу на рівень талих вод навесні і захист від сильних вітрів. Кролики не виносять підвищеної вологості і протягів, при несприятливих умовах часто і сильно хворіють. Тому краще вибирати невеликі височини з природними або штучними заслонами від вітрів. Природним заслоном можуть служити дерева або жива огорожа, а до штучних відносять стіни будівель. Особливо це важливо, якщо планується утримання кроликів взимку.
Кролики дуже невибагливі до площі приміщення, де живуть, так як на волі риють нори. Але при цьому ці тварини дуже чутливі до показаннями мікроклімату. Вухаті вихованці вимагають підтримки необхідного рівня освітленості, температури, вологості, а також вмісту в повітрі окремих шкідливих речовин.
Класифікація кліток для кроликів
Всі різновиди кролячих кліток можна класифікувати за кількома ознаками.
За умовами утримання вони можуть бути:
- зовнішні стаціонарні
- зовнішні пересувні полегшені;
- стаціонарні для приміщень;
- зовнішні з вигульними вольєрами.
Розрізняються клітки і залежно від мешканців:
- Для колективного утримання молодняку;
- Для індивідуального утримання самців;
- Для утримання самки з приплодом.
Самців, використовуваних для одержання потомства, завжди тримають окремо від самок, щоб контролювати розмноження кроликів. Кожній вагітній кролиці також виділяють окрему клітку, з маточним відділенням або переносним маточним будиночком. Після окролу разом з нею до досягнення віку 3-х місяців житимуть кроленята. Підросла молодняк до моменту статевого дозрівання можна тримати групами за кількістю від 5 до 20 особин.
Найчастіше для виготовлення клітки застосовують дерево і металеву сітку, рідше фанеру, цегла та пластик. Бувають клітки, повністю зроблені з сітки, включаючи підлогу. Вони найбільш практичні з точки зору збирання відходів життєдіяльності тварин, але підходять не всім породам.
Великі кролики на сітчастій підлозі дуже швидко набудуть захворювання лап - пододерматит. Аналогічне запалення кінцівок може бути і у самок, що чекають потомство, через що збільшується вага. Не підходять клітки з сітки для утримання маленьких кроленят, здатних застрягти в осередках і отримати травму.
- Дерев'яні частини клітки повинні бути товщиною не менше 15-20 міліметрів, щоб не бути прогризенние гострими зубами мешканців. А ще краще оббити внутрішню частину дерев'яних стін сіткою, оцинкованим залізом або хоча б металевим профілем. Для будівництва клітки кроликам бажано використовувати тверді породи дерев, наприклад, дуб або клен
- Влаштуванню підлоги слід приділити пильну увагу. Для полегшення процесу збирання роблять рейковий або сітчастий підлогу у всіх приміщеннях клітки, крім гнізда з кроленятами. При розміщенні в кілька ярусів підлоги верхніх клітковин обов'язково повинні бути дворівневі, щоб виключити ймовірність потрапляння фекалій і сечі кроликів в нижній ряд. Для зниження захворюваності лапок у вихованців можна в деяких частинах клітки зробити суцільний настил на підлозі або передбачити вставною підлогу.
- Для захисту кроликів від негоди можна встановити знімну засклену раму. Споруджується це досить легко за допомогою саморобних гачків, зроблених із цвяхів. У ясну безвітряну погоду така рама просто відсовується убік для повноцінного доступу в клітку повітря і сонячних променів.
- У регіонах з відносно теплими зимами при вмісті кроликів на вулиці клітки можна обгородити щитами або обтягнути плівкою і встановити додаткову двосхилий дах. У холодні зими утримання кроликів в клітках на вулиці неприпустимо. Їх обов'язково потрібно перемістити в утеплене і оштукатурене приміщення.
Немає коментарів
Дописати коментар