Походження новозеландської породи
Хоча назва породи і прив'язане до географічному об'єкту, ніякого відношення до Нової Зеландії ці кролики не мають. Вони були виведені в штаті Каліфорнія в США, де і були в 1916-му році офіційно зареєстровані. Спочатку Новозеландська порода була представлена кроликами червоного кольору. Їх отримали, імовірно, шляхом схрещування Фландрії (Бельгійських велетнів) і сріблястих кроликів шампань.
Трохи пізніше шляхом суворого відбору носіїв альбінізму вийшли
У 20-ті роки перших представників цієї породи завезли до Європи, де вони досить швидко прижилися і завоювали популярність. У 1936-му році Новозеландські червоні кролики були зареєстровані в якості стандарту породи. У 70-ті роки перший новозеландці з'явилися в нашій країні, відразу ж підкоривши кролівників, а потім і міцно влаштувавшись на промислових фермах.
Сьогодні крім Новозеландського червоного і білого кролика існує різновид чорних новозеландців.
Опис і характеристики породи
Ця порода кролів є воістину універсальною. Основний одержуваний продукт - м'ясо. Другорядний - шкурка. Крім цього ушастики вирощуються для виставок тварин і для медичних досліджень. За показниками продуктивності новозеландська біла порода кроликів має дещо кращі результати в порівнянні з червоною. Це і визначило більш широке їх поширення в кроліководческіе світі.
Фото новозеландських білих і червоних кроликів добре показує зовнішні характерні відмінності підвидів цієї породи.Шерсть дуже шовковиста, приємна на дотик. Волосяний покрив має абсолютно білий колір, голова невелика, з симетричними короткими вушками (10-11 см). Шия коротка. Тулуб компактний, добре збите, коротке, мускулатура добре розвинена. Мордочка у кролів коротка, злегка горбоноса, має широкий профіль. Кролиці мають більш ніжний і лагідний вигляд. Білі Новозеландці - це кролики з невеликими червоними очима, що підтверджує їх походження, як альбіносів. Ноги у цих кролів товсті, міцні, прямі. Кігті білого або тілесного кольору. Спина переходить в широкий крупний крижі і закруглений круп. Новозеландський білий кролик досягає 4-4,5 кг живої ваги.
Неприпустимі породні недоліки, що призводять до вибракування:
- надмірно довгі (більше 13 см) вуха;
- падіння вух;
- добре помітний подвійне підборіддя;
- рідкісна шерсть;
- перевищення маси тіла (більше 5,5 кг).
Самки досить плідні - приносять по 8-9 кроленят за раз, молочні - здатні виокремити весь наведений послід. Кроленята народжуються приблизно 45 г, а до місячного віку, при правильно організованому годуванні, здатні дати приріст до 2 кг.Шкуркі у кролів цієї породи легко піддаються фарбуванню в різні кольори, що високо цінується в шкіряній і хутряному виробництвах. Їх використовують для пошиття шуб, хутряних шапок, рукавичок та іншого. Ця порода широко використовується не тільки в підсобних господарствах, а й у промисловому виробництві. Білі Новозеландці мають високі показники скоростиглості та плодючості. Вони невибагливі, мають низьку собівартість, володіють спокійним і доброзичливим характером.
Чистопорідний Новозеландський червоний
Чистопорідний Новозеландський червоний кролик в першу чергу відрізняється своєю червоно-коричневою шубкою. Компактна невелика голова з'єднується короткою шиєю з щільним тілом циліндричної форми. Вуха м'ясисті, невеликої довжини (не більше 12 см), за формою - лопатоподобние з плавно закругленими кінцями. Груди глибока і широка без яскраво вираженого подгрудка. Попереково-крижовий частина добре розвинена. Очі темного карого кольору, шерсть густа, блискуча, рівномірного золотистого відтінку. Біля рота, очей, на нижній частині стегон і живота трохи світліше, ніж основний колір.
червоний новозеландський кролик
Дорослі особини досягають 5 кг ваги, довжина тіла не перевищує 50 см. Самки більше самців.
Кролиці плодовиті (в посліді 6-8 кроленят), молочні.
Кроленята цієї породи мають високу скоростиглістю. При правильній організації годувань набирають до 2,5 кг живої ваги до двомісячного віку.
Утримання та догляд
Новозеландських кроликів досить просто утримувати, вони невибагливі і не вимагають специфічного догляду. Ця порода пристосована для утримання на сітчастих підлогах, т. К. Лапи у цих кроликів покриті жорстким щільним волосом.
Представники даної породи влітку дуже добре себе почувають в переносних садках без дна. Але можна їх утримувати і в спеціально обладнаних клітках, так само як і взимку. Клітини розташовують у кілька ярусів, обладнають їх годівницями до напувалок. Особин одного віку краще розташовувати в одній секції клітин. Оптимальна температура для утримання вуханів - 18-20 °. Приміщення повинно мати хорошу вентиляцію, але неприпустиме попадання тварин на протяги.
При вмісті даної породи слід враховувати той факт, що ці кролики погано переносять гучний звук, яскраве світло і т. П. При тривалому впливі негативних чинників вони можуть впасти в депресію, захворіти або сповільнити рост.Уход за шерстю представників цієї породи простий. При необхідності їх розчісують щіткою або гребінцем. При появі зваляних колтунів, їх необхідно акуратно зрізати. Якщо кролика необхідно було вимити, прослідкуйте, щоб він добре висох в теплому приміщенні, інакше звір може захворіти.
За планом проводяться необхідні ветеринарні огляди і профілактична вакцинація.
Годування новозеландців
Для досягнення хороших показників приросту молодняку слід забезпечити вуханів безперебійним доступом до кормів. Їжа повинна бути різноманітною, повноцінною. Раціон слід складати, використовуючи сезонні трави, зернобобові культури, коренеплоди, гілковий корм, а також сухий комбікорм і сіно. Обов'язково відстежуйте можливість попадання в їжу звірків отруйних рослин.
Вода повинна бути свіжою і чистою. Не варто використовувати кип'ячену воду, т. К. В ній недостатньо кисню і мінералів. Ці кролики швидко пристосовуються до вакуумним напувалок, що істотно спрощує процес поенія.Прі отриманні необхідної кількості різноманітних кормів, ваші звірята будуть добре набирати вагу і не будуть піддаватися різним захворюванням.
Розведення
Розведення червоних чи білих новозеландських кроликів має ряд особливостей. Для придбання краще вибирати кроленят у віці 3-4 місяців. Якщо дитині менше 2-х місяців - висока ймовірність його загибелі через слабкого імунітету. Чим старше кроленя, тим швидше ви зможете зайнятися збільшенням поголів'я.
Купувати кроленят найкраще не на ринку, а на кролікоферм, де у вас є можливість у природних умовах проживання тварин поспостерігати за ними. Слід вибирати добре розвинених тварин, що не мають зовнішніх дефектів екстер'єру. Шкірка повинна бути чистою, включаючи лапи і хвіст. Кролик повинен бути активним, охоче поїдати запропонований корм.
Молодняк новозеландських червоних і білих кроликів
Для подальшого розведення слід купувати кроликів неспоріднених ліній, що можливо тільки у великих господарствах, що містять декількох кролів-виробників.
При покупці обов'язково уточніть у господаря, які щеплення вже зроблені тваринкам, щоб була можливість вакцинувати тварин самостійно згідно з планом.
Новозеландці добре пристосовані до наших кліматичних умов. Вони невибагливі і скоростиглі. У цієї породи маса достоїнств, які роблять їх розведення вигідним і не трудомістким заняттям.
Цікавлять кролі,номер телефону можна.
ВідповістиВидалити