12 червня 2016 р.

Вибiр кролицi для вiдтворення

Кролики відносяться до найбільш скоростиглих видiв тварин і відрізняються високою плодовитістю. Кролиці можуть запліднюватися в будь-яки... thumbnail 1 summary


Кролики відносяться до найбільш скоростиглих видiв тварин і відрізняються високою плодовитістю. Кролиці можуть запліднюватися в будь-який час року. Статева зрілість у кролиць настає в 3-3,5 місяця, але їх парувати в цьому віці не можна, так як організм ще не сформований. Зазвичай самок великих порід (білий і сірий велетень, чорно-бурий) парують у віці 5-6 місяців, самок середніх порід (радянська шиншила, віденський блакитний, сріблястий) - у віці 4-5 місяців. Молодих самок для відновлення основного стада зазвичай відбирають з перших окролiв (лютий-квітень) і злучають у віці 9-10 місяців.
Зовнішній вигляд кролиці, обранноi для спарювання, повинен бути підкреслено жіночним. Голова такої кролиці за формою і величиною повинна бути типова для породи, більш легка і подовжена. Для тварин, у яких шкірна складка в області шиї є ознакою породи, така складка допускається, але вона не повинна бути надмірно розвиненою.
Кролиця повинна мати правильну статуру, рівну, довгу і широку спину та поперек. Не допускаються до відтворення кролиці з горбатою або провисаючою спиною і попереком. Особлива увага звертається на круп, який повинен бути широким, довгим, з хорошою мускулатурою. Широкий і глибокий таз забезпечує нормальні окроли. Тварини з вузьким крупом до спаровування не допускаються, так як часто абортують.
Не слід залишати для відтворення злих, норовливих кролиць. Їх важко обслуговувати. При огляді кроленят і прибирання кліток така кролиця намагається вкусити і дряпнути. Часто в стані статевого збудження вона стає дуже агресивною, нападає на самця під час парування, дряпає, кусається і не може бути покрита. В результаті вона так залякує самця, що він тривалий час не може бути використаний для злучок, такі норовливі і злі кролиці - часто погані матері.


Обов'язкова умова при виборі кролиці для відтворення - огляд її молочних залоз, вони повинні бути здоровими, нормально розвиненими, добре функціонувати і мати не менше чотирьох пар сосків. При добр
молочності такі кролиці вигодовують по 6-8 кроленят.

Кролиці повинні бути заводський кондиції, яка досягається створенням для них повноцінної годівлі, хороших умов утримання та догляду. Занадто ожирілі або виснажені самки погано піддаються злучки.

Важливо також знати, що в кролівництві кролиця - категорія не тільки зоотехнична, а й економічна. На основну кролицю розраховують:
1) потреба в клітинах (на одну клітку, зайняту основною кролицею, має припадати 2-3 клітини для ремонтного і відгодівельного молодняку ​​+ 1/8 клітини самця);
2) річну потребу в кормах (концентратах, зеленому кормі, сіні та ін.);
3) вихід кроленят (відокремлених і реалізованих).
У поняття «основна кролиця» входить сама кролиця, її приплід за рік, 1-3 голови ремонтного молодняку ​​і 1/8 самця.

Немає коментарів

Дописати коментар