7 листопада 2015 р.

Профілактика і лікування маститу у корів в домашніх умовах

Причини появи Містит - часто провокують кілька факторів. Причини появи ділять на кілька груп: Біологічні, їх викликає кишкова паличка, ... thumbnail 1 summary
Причини появи

Містит - часто провокують кілька факторів. Причини появи ділять на кілька груп:
Біологічні, їх викликає кишкова паличка, стафілококи і гриби, які проникають в тканини молочної залози. Вони розмножуються в разі пониження резистентності організму.
Хімічні, в цьому випадку хвороба провокує високий вміст окремих лікарських препаратів (наприклад, «біоміцин») в організме.Механіческіе - це пошкодження вимені будь-якого характеру. Сюди відносять неправильну доїння апаратом, доїння щипком. Захворювання також викликає укус комахи або змії в вим'я.
Термічні причини - це опіки і переохолодження організму. Застуду провокує н
ахожденіе корів у стійлах з бетонною підлогою без підстилок.

Форми і симптоми захворювання

Якщо ви підозрюєте, що у вашої корови розвивається мастит, потрібно провести аналіз симптомів, тому що від цього буде залежати лікування. Якщо змінилася консистенція молока: з'явилися згустки або пластівці, то слід оглянути вим'я і виміряти температуру тіла.

До симптомів відносять:
нарости на вимені;
вузлики;
набряклість;
жар.
Хвороба, якщо її не лікувати, перетікає з легких форм в ті, що закінчуються летальним результатом. Розглянемо основні форми маститу і їх симптоми:


  • Серозний - З'являється після отелення: набрякають лімфовузли, само вим'я стає твердим і червоним. Хворобливі відчуття призводять до того, що корівка перебуває в пригніченому стані, а під час доїння поводиться неспокійно. Надої падають. Змінюється колір і однорідність молока. Серозний мастит необхідно оперативно лікувати, так як запущена форма перетікає в більш важку (або хронічну), коли вкрай складно відновити надої.


  • Катаральний - Йому найбільш схильні первотелки через місяць після початку зціджування. Поведінка корови не змінюється, але молоко втрачає жирність, з'являються пластівці або згустки. Це відбувається через «пробок» в молочних протоках. Вони промацуються як вузлики в чверті вимені.


  • Фіброзний - Вважається одним з найнебезпечніших видів маститу у корівок з-за стрімкого розвитку. Температура тіла підвищується до 40 градусів, корову кидає в озноб, у вимені вона відчуває біль, через що може кульгати. Тварина припиняє їсти. Обсяг удою різко падає, іноді лактація припиняється.


  • Гнійний Має три форми:
  1. При гнійно-катаральної формі інфекція вражає молочні канали і альвеоли. Температура тіла підвищується, пропадає апетит. Молоко на смак їдке з неприємним запахом і гнійними згустками.
  2. При флегмоні запалюється підшкірна сполучна тканина. Лімфовузли набухають, судини чітко проглядаються над шкірою. Причина хвороби криється в попаданні мікробів або метастазів з інших нездорових органів. Надої різко скорочуються.
  3. Абсцес - це запалення безлічі гнійників, що закривають більшу частину вимені. Корова починає кульгати на кінцівку, розташовану з боку хворого ділянки. Вим'я набрякає, спостерігається підвищена температура. Телиця страждає від ріжучих болів, а в молоці присутній гнійна маса.


  • Геморагічний - У молоці з'являються кров'яні згустки. Тварина - пригнічений. Температура піднімається до 41 градуса.


  • Колімастіт - Корівка стрімко втрачає вагу, потерпає від зневоднення. Лактація припиняється. Температура піднімається до 42 градусів. Ця форма дуже важко піддається лікуванню.


  • Субклінічний - Такий мастит у корів небезпечний відсутністю виражених симптомів. Інфекція вражає тварина, і власник дізнається про це тільки після дослідження біофлори молока. Без лікування субклінічна форма переростає в серозну.

Лікування


Для того щоб вилікувати мастит у корови в «запуску» найбільш ефективно застосовувати антибіотики. Однак це можна робити тільки під наглядом лікаря.
Серозний мастит у корів лікують внутрішньовенними ін'єкціями 0,25% «Новокаїну", зробленого на фізіологічному розчині натрію хлориду: доза 0,5-1 мл на кілограм ваги корівки. Частоту введення призначає ветеринар. Корисно втирати в вим'я мазі на основі «ІХТІОЛ» або «Камфори».
Перевіреними препаратами для лікування маститу у корів, що протікають в тяжкій формі, є «Пенерсін", "Мастісан", "Мастіцід». Для введення ліків в вим'я використовують стерильний катетер. Лікування триває від 3 до 4 днів. Через 5 діб після застосування зазначених ліків молоко годиться для прийому в їжу.
При гнійному маститі у корів сдаіваніе проводять кожні 2:00. Уражене вим'я зрошують холодною водою для активної гіперемії. До трьох разів на добу в вим'я вливають розчин з «риванолом», марганцевокислого калію, «Стрептоциду» і «ІХТІОЛ».

Лікування в домашніх умовах


Деякі форми маститу в корів піддаються лікуванню в домашніх умовах. Вим'я повністю обмивають теплою водою, додавши в неї трохи солі, або відваром кропиви. По завершенню сдаіванія ущільнені ділянки масажують, при цьому рухи рук імітують глиняну ліплення (ви рухаєтеся від верху до низу). Масаж допоможе вивести гнійні і застійні маси через сосок.
Катаральний і фіброзний мастити у корів лікують аплікаціями з глини. Перевірений метод - це розчин з глини (червоної або білої), змішаний з відваром з листя кропиви, деревію і подорожника. На ніч їм обмазують вим'я. Вранці все змивають теплим відваром з кульбаби і кропиви. Глина прибирає набряклість, і надає знеболюючу дію. Трави мають антибактеріальний ефект. При таких формах маститу масаж даремний.
Для лікування геморагічного маститу в корів проводять часту доїння руками - так запобігають кров'яні згустки. Масаж робити можна лише при ослабленні запалення (в вим'я втирається камфорна мазь). Корові дають проносну карлсбадской сіль, листя ведмежих вушок, «Уротропин» і борну кислоту.
Лікування маститу у корів за допомогою народних засобів увазі прогреви, аплікації, які, до слова, радять і ветеринари. Глину ще використовують у складі аплікацій з оцтом. На літр води додають 2-3 столові ложки оцту і заважають з глиною до консистенції рідкої сметани. На 4 добу додають прогрівання за допомогою парафінових компресів. Перед цим парафін гріють на водяній бані, а потім шарами наносять на хвору ділянку вимені, зверху накладають клейонку, яка збереже тепло. Корисно обробити вим'я кварцовою лампою, після чого цю частину тіла укутують для збереження тепла.
Щоб вилікувати мастит у корів використовують гель з соку алое. Він вводиться в доїння одноразовим стерильним шприцом-аплікатором.

Немає коментарів

Дописати коментар